Skuteczne leczenie choroby alkoholowej

Skuteczne leczenie choroby alkoholowej

Leczenie choroby alkoholowej jest trudne, ale rozpoczęte odpowiednio wcześnie, pozwala przynieść satysfakcjonujące efekty. Wiele osób zastanawiających się, jak przestać pić, musi sobie zdać sprawę, że leczenie alkoholizmu jest procesem żmudnym i długotrwałym. Nie da się wyleczyć choroby alkoholowej przy pomocy konwencjonalnych terapii, polegających na przyjmowaniu określonych środków farmakologicznych. Terapia alkoholowa wymaga kompleksowego oddziaływania zarówno psychiatrycznego, jak i psychologicznego. W stanach skrajnego wyczerpania i wyniszczenia organizmu konieczna jest ponadto pomoc ze strony lekarza internisty.

Poszukując odpowiedzi na pytanie, jak leczyć alkoholizm, warto pamiętać, że podstawą formą wychodzenia z nałogu jest psychoterapia uzależnienia. Specjalistyczne programy zdrowienia z alkoholizmu często są planowane na okres wielu tygodni czy nawet miesięcy, pozwalając alkoholikowi zmienić własne przekonania, postawy, sposoby odczuwania przeżyć, itp. Leczenie alkoholizmu jest skuteczne tylko wówczas, gdy pacjent sam wykazuje zaangażowanie, jest w stanie utrzymywać abstynencję, regularnie uczestniczy w zajęciach terapeutycznych, a także ma wsparcie ze strony rodziny.

Terapia alkoholowa i pomoc rodzinie alkoholika

Alkoholizm jest chorobą, której leczenie jest możliwe i skuteczne, dzięki różnego rodzaju formom psychoterapii. W naszym ośrodku leczenia uzależnienia od alkoholu w Poznaniu, oferujemy sprawdzone metody terapeutyczne, które dostosowujemy do potrzeb każdego z pacjentów uwikłanych w nałóg alkoholizmu.

Współpracujący z nami psychologowie i psychiatrzy pomagają wyjść z nałogu nie tylko osobom uzależnionym, ale udzielają również fachowej pomocy rodzinie alkoholika. W leczeniu osób uzależnionych wykorzystywane są różne nurty terapii behawioralno-poznawczych, które pomagają zrozumieć, jak poważnym problemem jest nadużywanie alkoholu, a także zmienić swoje dotychczasowe życie. Leczenie alkoholika w każdym przypadku jest procesem długotrwałym i wymagającym zaangażowania. Warto też pamiętać, że pomimo wyleczenia, alkoholikiem pozostaje się do końca życia.

www.penisa.pl www.leczenie-grzybicy.pl www.candida-albicans.org